Babalar Günü bu yıl ne zaman kutlanacak? Babalar Günü ilk ne zaman ortaya çıkmıştır?Babalar Günü Resimli Sözleri

7 Haziran 2017 Çarşamba

Babalar Günü bu yıl ne zaman kutlanacak? Babalar Günü ilk ne zaman ortaya çıkmıştır?
Babalar Günü her yıl olduğu gibi bu yıl da binlerce vatandaş tarafından merakla beklenen konular arasında yer alıyor. Haziran ayının gelmesiyle birlikte binlerce kişinin aklına gelen ilk şey Babalar Günü oluyor. Her yıl Haziran ayının 3. haftasında kutlanan Babalar Gününde bu yıl yine birçok kişi babalarını mutlu edebilmek adına çeşitli alternatifler araştıracak. Peki, Babalar Günü bu yıl ne zaman kutlanacak? Babalar Günü ilk ne zaman ortaya çıkmıştır?

Her yıl olduğu gibi bu yıl da büyük bir coşkuyla kutlanacak olan Babalar Günü için hazırlıklar hız kazandı. Tüm dünyada geçerli olan Babalar Günü’nde hayatımızın en değerli ve ilk kahramanı olan babalarımızı çeşitli jestlerle mutlu etmeye çalışıyor, onların bizim için ne kadar değerli olduğunu bir kez daha göstermek için çaba gösteriyoruz. Durum böyle olunca bu özel gün için hazırlıklara günler öncesinden başlamak gerekiyor. Peki, 2017’de Babalar Günü ne zaman, haziran ayının kaçında kutlanacak?
Babalar Günü, pek çok ülkede her yıl haziran ayının üçüncü pazar günü babaların onuruna kutlanan özel bir gündür. 2017 Babalar Günü 18 Haziran Pazar günü kutlanacak
BABALAR GÜNÜ TARİHÇESİ
Bir Amerikan İç Savaşı gazisinin kızı olan Sonora Smart Dodd, Anneler Günü gibi babaların da bir günü olması gerektiğini düşünmekteydi. Dodd'un babası annelerinin yokluğunda altı çocuğunu tek başına büyütmüştü. Babasının doğum günü olan 5 Haziran'ın Babalar Günü ilan edilmesi için çalışmalara başlamış ama bu çalışmalar o tarihe yetişemeyerek kutlamalar haziran ayının üçüncü pazar gününe ertelenmiştir. 
Babalar Günü ilk kez 19 Haziran 1910'da Washington'un Spokane şehrinde kutlanmıştır. 1924 yılında Amerika Birleşik Devletleri Başkanı Calvin Coolidge kutlamaları desteklemiş; ama resmi olarak Babalar Günü ilan etmemiştir. 1966 yılında ise o dönemin başkanı Lyndon Johnson, her yıl haziran ayının üçüncü pazarının Babalar Günü olarak kutlanacağını açıklayan bir bildiri yayımlamıştır. 1972 yılındaysa başkan Richard Nixon'ın imzasıyla Babalar Günü yasal olarak ABD'de resmi tatil ilan edilmiştir. 

babalar günü 2017 ne zaman
babalar günü hediyesi
babalar günü şiirleri kısa
babalar günü tarihi
kardeşler günü ne zaman 2017
babalar günü sözleri
babalar günü nezaman
babalar günü etkinlikleri
anlamlı babalar günü mesajları
babalar günü mesajları uzun
babaya güzel sözler kısa
babalar günü sözleri kısa
babalar günü için
babalar günü yazıları
babaya uzun yazılar
babaya söylenen güzel sözler