Nejat İşler Kimdir? Biyografisi hayatı yaşamı ve dahası.

4 Ağustos 2011 Perşembe

Nejat İŞLER
28 Şubat 1972
İstanbul
Sinema ve tiyatro Oyuncusu

Nejat İşler, 28 Şubat 1972 yılında İstanbul-Eyüp semtinde doğdu
.  Cağaloğlu Anadolu Lisesi’nde okudu. Ortamına alışamadığı yeni okulunda popüler olmak ve derslerinden kaçmak için okulun tiyatro koluna girdi. Kısa zamanda da popüler oldu. Liseyi bitirdikten sonra üniversiteye giremedi. Para kazanmak için çay partileri düzenlemeye başladı. Nejat’ın işleri umduğu gibi gitmeyince borca girdi. Borçlarını kapatabilmek için Mahmutpaşa’dan t-shirt alıp Teşvikiye’de bu t-shirtleri satma kararı aldı. Kış aylarında ise t-shirt yerine kitap, dergi ve plak sattı.
On yıl kadar satış işleriyle uğraştıktan sonra Taksim’de dolaştığı (27 Mart Dünta Tiyatrolar Günü) birgün, bir tiyatro sahnesinde bedeva gösterimde olan “Danton’un Ölümü” adlı eseri seyretti. “Ben niye bu işi yapmıyorum?” diye düşünen Nejat İşler, dayısının yanına gittiği Eskişehir’de konservatuar sınavına gitmeye karar verdi ve kazandı. İstanbul’a döndüğünde, ilanını gördüğü Mimar Sinan Üniversitesi Konservatuar Bölümüne başladı. 1995 yılında Mimar Sinan Üniversitesinin devlet konservatuar bölümünden mezun olana kadar devlet tiyatrosunda ve televizyon dizilerinde rol aldı.
1995 yılında mezun olduktan sonra iki arkadaşıyla birlikte “Kahramanlar ve Soytarılar Tiyatrosu”nu kurdu. Tiyatronun kurulmasından sonra kendi oyunları için hikayeler yazmaya başladı. “Belki hiç okumayan biri de yazabilir bunları, benim yazı yazmamın nedeni yazmak değil, sadece oynayalım diye yazıyorum.” dediği, “Tuhaf Şehir Hikayeleri”, “Biz Zavallı Erkekler” ve “Yalnızlık Benim Gizli Sevgilim” adlı üç kitap yazdı.
41.Antalya Altın Portakal Ödülleri için Erkek Oyuncu dalında aday olarak gösterildi. Her fırsatta amacının başrol oynayıp şöhret olmak olmadığını belirten İşler, tek arzusunun yaptığı işi elinden geldiğinin en iyisi olarak yapmak olduğunu, tiyatro yaparken ölmek istediğini dile getirdi.
1994 yılında rol aldığı ilk televizyon dizisi olan Gurur’dan sonra, Deli Yürek, Şehnaz Tango, Nasıl Evde Kaldım, Dedem, Gofret ve Ben, Aşk ve Gurur, Şeytan Ayrıntıda Gizlidir dizilerinde oynadı. 1999′da ilk sinema filmi Eylül Fırtınası’nda rol aldı. Mustafa Hakkında Herşey ve Anlat İstanbul filmleri ile sinema oyunculuğuna devam etti.

2006 yılında “Çalıntı Gözler”, “Yaşamın Kıyısında” ve “İki Süper Film Birden”, 2007 yılında ise “Barda” ve “Yumurta” gibi filmlerde rol aldı. 2007 yılının en popüler dizilerinden biri olan “Bıçak Sırtı” adlı televizyon dizisinde rol almıştır.

Rol aldığı diziler:
Kapalı Çarşı
Parmaklıklar Ardında
Arka Sokaklar
Bıçak Sırtı
Beyaz Gelincik
Çemberimde Gül Oya
Aliye
Şeytan Ayrıntıda Gizlidir
Sultan Makamı
Aşk ve Gurur
Gülbeyaz
Dedem, Gofret ve Ben
Nasıl Evde Kaldım
Deli Yürek
Şehnaz Tango
Gurur
Behzat Ç.

Oynadığı Filmler :

 Ejder Kapanı
11′e 10 KalaEjder Kapanı
Siyah Beyaz
Yaşamın Kıyısında
Yumurta
Barda
2 Süper Film Birden
Çalıntı Gözler
Anlat İstanbul
Mustafa Hakkında Herşey
Eylül Fırtınası